aktualności
Impreza charytatywna
Najpierw koncert potem bieg
dodane przez: admin
ostatnio edytowane: 2017-03-13 14:00:30

W piątek, 17 marca w Chodzieskim Domu Kultury odbędzie się koncert charytatywny zatytułowany "Narysuj mi baranka".

Impreza organizowana przez uczniów i nauczycieli I Liceum Ogólkokształcącego w Chodzieży im. św. Barbary oraz Społecznego Gimnazjum im. św. Barbary, ma na celu zbiórkę pieniędzy na leczenie pięcioletniej dziewczynki, która urodziła się z achondroplazją - chorobą, która powoduje zaburzenia rozwoju kości, skutkujące m.in. nieproporcjonalną budową ciała. Jakby tego było mało, w ubiegłym roku zachorowała również na grypę AH1N1, która wywołała u niej inne poważne komplikacje zdrowotne.

Zbiórką pieniędzy będzie zajmować się Fundacja Złotowianka. Koncert rozpoczyna się o godzinie 12.30.

To już czwarta tego rodzaju impreza organizowana przez społeczność I LO i Gimnazjum św. Barbary. W tym roku jej motywem przewodnim jest postać Małego Księcia, stworzona przez Antoine'a de Saint Eupery. W tym roku również jej organizatorzy, ośmieleni sukcesem I Chodzieskiego Biegu Mikołajkowego, postanowili poszerzyć jej formułę o własny bieg charytatywny, który odbędzie się dzień po koncercie, czyli w sobotę 18 marca.

Bieg wystartuje z terenów Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Chodzieży o 12.00. Minimalna opłata startowa wynosi 15 zł. Trasa biegu poprowadzi przez około 5 km. wokół Jeziora Miejskiego w Chodzieży. Limit uczestników przewidziany jest na 200 osób.

Więcej infomacji na temat koncertu i biegu można znaleźć na facebooku.

 

powrót do strony głównej