aktualności
Chodzieska Za-Dyszka po raz drugi
W niedzielę gratka dla biegaczy
dodane przez: admin
ostatnio edytowane: 2017-09-06 18:54:04
Start tegorocznej - drugiej edycji - Chodzieskiej Zadyszki, coraz bliżej. Także tym razem nie zabraknie emocji zarówno dla sportowców, jak i dla kibiców. Jako dodatkową atrakcję propoonujemy w tym roku punkt Poradni Dietetycznej DOBRY DIETETYK gdzie będzie możliwość skorzystania z darmowych konsultacji dietetycznych, połączonych z wywiadem medycznym oraz analizą masy i składu ciała.

Chodzieska Za-Dyszka to bieg uliczny na dystansie 10 km. Pierwsza, ubiegłoroczna edycja imprezy spotkała się z dużym zainteresowaniem i zebrała bardzo pozytywne opinie uczestników. Biegacze chwalili zarówno przebieg trasy, jak i za sprawną organizację. Wielu z nich już w roku ubiegłym, z entuzjazmem przyjęło informację, że w Chodzieży powstaje kolejna biegowa impreza i to na dłuższym dystansie – dotąd w mieście odbywał się Bieg Grzymalitów na dystansie 5km.

Pierwszą edycję Chodzieskiej Za-Dyszki ukończyło 205 biegaczy, którzy w ten upalny dzień musieli zmagać się nie tylko z trasą i rywalami, ale z bardzo wysoką temperaturą. Zwycięzcą biegu został Wojciech Piwowarczyk reprezentujący WMLKS Pomorze Stargard pokonując dystans w czasie 32:19. Wśród pań zwyciężyła Marta Łagownik uzyskując czas 39:17.

Organizatorzy dla pięciu pierwszych zawodników i zawodniczek przewidzieli nagrody finansowe. W kategoriach wiekowych za miejsca na podium zawodnicy otrzymują puchary i nagrody rzeczowe 

Każdy biegacz otrzyma pakiet startowy z koszulką techniczną, a po ukończeniu biegu pamiątkowy medal oraz poczęstunek.
Biuro zawodów mieścić się będzie w sali gimnastycznej szkoły Podstawowej nr 1 w Chodzieży, oddalonej około 200 metrów od startu. Do dyspozycji zawodników będą udostępnione szatnie i natryski na pływalni „Delfin” w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji.

- Na rewersie medalu kontynuujemy przedstawianie charakterystycznych miejsc naszego miasta. W roku ubiegłym była to ulica Kościuszki z Domami tkaczy. Tym razem na medalu umieszczony został wizerunek budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Stefana Michalskiego - informują organizatorzy z MOSiR.

 
Podobnie jak w roku ubiegłym Cukiernia-Piekarnia PIOTROWSCY ufundowała tort dla najlepszego Chodzieżanina.
powrót do strony głównej