aktualności
Czy bocian przynosi tablety?
Atrakcyjne nagrody na pikniku naukowym
dodane przez: admin
ostatnio edytowane: 2017-09-15 00:08:27
Już w najbliższą niedzielę, 17 września, na terenach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Chodzieży, przy ul. Stanisława Staszica 12, odbędzie się 3. Chodzieski Piknik Naukowy. Tym razem hasłem przewodnim imprezy jest "Fauna i Flora Wielkopolski".

W pikniku może wziąć udział każdy. Atrakcje przygotowane przez wystawców zainteresują zwiedzających niezależnie od wieku. Program został tak przygotowany, żeby coś dla siebie znalazł tam zarówno przedszkolak, czy uczeń, jak i jego rodzice oraz dziadkowie.

Będą doświadczenia, żywe ptaki drapieżne, ryby w specjalnych basenach, przekrój ula, grzyboznawca, a także ekspozycja poświęcona zwierzęcym motywom wzornictwa chodzieskich fabryk fajansu, porcelany i porcelitu. Ratownicy Falck Medycyna będą opowiadać jak radzić sobie z ukąszeniami i użądleniami i co zrobić z kleszczem.

Imprezę patronatem objął Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu oraz Wydział Leśny Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, którego stoisko również znajdzie się na pikniku.

Wszyscy uczestnicy, którzy zechcą wziąć udział w konkursie, wypełniając kupon będący częścią ulotki oraz zbierając 12 wyznaczonych pieczątek od wystawców, będą mogli wylosować jedną z kilkunastu nagród, wśród których są, między innymi tablety.

Piknik rozpoczyna się o godzinie 11.00 i będzie trwał do 16.00. Zachęcamy wszystkich, którzy przyjadą dzień wcześniej na koncer Mezo na Dobrofeście, do zatrzymania się na noc w naszym schronisku i pozostania w niedzielę na pikniku naukowym. Naprawdę warto.
powrót do strony głównej