aktualności
Likwidacja schroniska
Dziękujemy i żegnamy się
dodane przez: admin
ostatnio edytowane: 2018-01-15 00:47:13
W grudniu Rada Miejska w Chodzieży podjęła uchwałę w sprawie zamiaru likwidacji Szkolnego Schroniska Młodzieżowego "Gontyniec" w Chodzieży. Zgodnie z jej zapisami, chodzieskie schronisko ma zostać zlikwidowane z dniem 31 marca 2018 r.

Likwidacja zostanie dokonana na podstawie odrębnej uchwały Rady Miejskiej w Chodzieży. Schronisko mieści się w budynku dawnego hotelu PTTK, w bezpośrednim sąsiedztwie Chodzieskiego Domu Kultury. Według planów, pomieszczenia schroniska mają zostać przejęte przez ChDK z przeznaczeniem na cele hotelowe.

Powodem likwidacji jest zły stan techniczny obiektu i brak perspektyw na poważniejszy remont w obecnym kształcie placówki. Przejęcie przez ChDK daje szanse na pozyskanie na remont budynku środków zewnętrznych w ramach unijnej inicjatywy Jessica - wspólnego europejskiego wsparcia na rzecz trwałych inwestycji na obszarach miejskich.

Likwidacja schroniska przewidziana jest z końcem marca. Od stycznia schronisko nie przyjmuje gości.

Wszystkim naszym gościom i sympatykom serdecznie dziękujemy za miłe chwile. Mamy nadzieję, że zechcecie jeszcze Państwo odwiedzić Chodzież, do czego jak najbardziej zapraszamy. 
powrót do strony głównej